آموزشی, تعمیر و نگه داری

نکاتی برای افزایش عمر سنسور RVG

سنسور rvg

رعایت نکاتی ساده موجب میشود که همر سنسور RVG مورد استفاده شما افزایش یابد و احتمال خرابی و شکستن آن در حین کار کاهش پیدا کند. در این مقاله به بررسی این چند نکته ساده میپردازیم، با ما همراه باشید…

1- استفاده از کابل USB مجزا

استفاده از یک رابط USB مجزا باعث میشود که عمر سیم و رابط متصل به دستگاه افزایش یابد و حفاظت بهتری صورت بگیرد. سوکت های استاندارد USB از نظر تئوریک برای 1000 اتصال ساخته شده اند. سوکت سنسور دندانپزشکی می تواند خیلی سریع به آن عدد برسد و در صورت خرابی معمولاً باید کل سنسور RVG تعویض شود.

کابل رابط خارجی همچنین کابل اصلی سنسور را در صورت کشیدگی در مقابل آسیب دیدگی حفظ میکند و تنها با تعویض این کابل خارجی(مبلغی کمتر از 100 هزار تومان) از سنسور چندین میلیونی ما محافظت میکند.

2- قرار دادن سنسور RVG در جای مناسب

دندانپزشکان به طور رایج هنگام اتمام کار سیم سنسور را به صورت حلقوی جمع میکنند و داخل کشو یا کابینت قرار میدهند که امری اشتباه است. بهترین راه برای جمع آوری این سنسورها قرار دادن آنها درون جعبه مخصوصشان و یا آویختن آنها به دیوارآویز با ارتفاع مناسب و در نقطه کم تردد درون مطب میباشد.

فسفور پلیت

3- استفاده از USB Hub دارای تغذیه

استفاده از هاب دارای تغذیه مجزا باعث میشود علاوه بر اینکه عمر سوکت های USB کامپیوتر و سنسور RVG محافظت بهتری بشوند، به موجب مدار تغذیه مجزا از کامپیوتر قدرت سیگنال سنسور را افزایش میدهد و همچنین از سوختن و خراب شدن سنسور RVG در اثر کاهش جریان تغذیه جلوگیری میکند. هزینه بهترین برندهای این هاب ها در محدوده 500 هزار تومان میباشد.

4- آموزش نگهداری و استفاده از سنسور RVG به پرسنل

رایج ترین دلیل خرابی سنسورهای RVG این است که کارکنان به طور صحیح از این دستگاه نگهداری و مراقبت نمیکنند. ارائه چند جلسه کلاس آموزشی به دستیاران و پرسنل در مورد چگونگی نگهداری، ضدعفونی و استفاده از این سنسورها عاملی بسیار موثر در جهت حفظ و افزایش طول عمر این سنسورها میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *