آموزشی

هفت دلیل خرید کامپیوترهای شخصی بدون کیس یا آل این وان (ALL In One)

allinoone

کامپیوتر به ابزاری تبدیل شده است که اکثر مردم نمی توانند بدون آن زندگی کنند. درگذشته کامپیوترها ماشینهای بزرگی بودند که فضای زیادی را اشغال می کردند و فقط قادر بودند مسائل ریاضی ساده را حل کنند. کامپیوتر هایی که امروزه میشناسیم نسبت به گذشته تفاوت زیادی پیدا کردند و تقریباً در تمام خانه ها یک کامپیوتر موجود است . سیستم ها نسبت به گذشته سریعتر و قدرتمندتر شده اند ، یکی از سیستم های قدرتمند امروزی کامپیوتر های بدون کیس بوده  که به آن کامپیوتر All In One میگویند .
تعریفی از کامپیوتر لمسی
کامپیوترهای رومیزی برای کار کردن به چندین جز نیاز دارند مثلا کیس کامپیوتر که تمام قطعات داخلی مانند چیپ ست ها، پردازنده، هارد دیسک درایو، کارت گرافیک و صدا در ان قرار گرفته ،مانیتور، کیبورد، بلندگو و موس ،لوازم جانبی مانند پرینتر یا اسکنر که برای کامل کردن این پکیج به کیس حرفه ای وصل هستند .

کامپیوتر بدون کیس یا همان کامپیوتر All in one یک کامپیوتر حرفه ای است که قطعات داخلی کیس در یک قطعه اصلی که معمولاً پشت صفحه ال سی دی یا روی پایه، جایی که مانیتور متصل میشود ساخته شده است.

دلیل اول: احتیاجی به خرید مانیتور نیست.

یکی از دلایل مهم خرید کامپیوتر بدون کیس ال این وان این است که نیازی به خرید جداگانه صفحه نمایش (یا دیگر لوازم جانبی) نیست. این سیستم حرفه ای دارای صفحه نمایش LCD باریکتر و پیشرفته تر بوده و این امکان وجود دارد تا تمام قطعات داخلی کامپیوتر تاچ بدون کیس در داخل صفحه نمایش یکپارچه سازی شود و این باعث سهولت در جابجایی کامپیوترهای بدون کیس می شود. این سیستم بدون نیاز به خرید قطعات اضافی کامپیوتر برای  وب گردی و ایجاد سند آماده شده است.
هزینه ساخت مانیتورهای صفحه تخت کامپیوترهای All In One بیشتر از کامپیوترهای شخصی رومیزی است و به همین دلیل یک روز کامپیوترهای بدون کیس از کامپیوترهای رومیزی گران تر خواهد شد .
دلیل دوم: فضای کم کامپیوترهای بدون کیس
در مانیتور کامپیوترهای قدیمی از تکنولوژی اشعه قطب منفی استفاده شده بنابراین این مانیتورها بسیار حجیم بوده  و اغلب نیمی از فضای روی میز را اشغال کرده و این سیستم ها دارای یک کیس بزرگ هستند که بقیه فضای باقی مانده را اشغال میکنند بنابراین از نظر فضا مشکل ایجاد میشود و افراد مجبور می شوند کیس را زیر میز گذاشته و برای روشن و خاموش کردن بر روی زانوها خم شوند اما در کامپیوتر های بدون کیس این مشکل وجود ندارد زیرا این سیستم ها فضای خیلی کمی را اشغال می کنند و درمواردی حتی این امکان وجود دارد که مانیتور به دیوار متصل شده و تمام فضای میز خالی شود.

کمبود فضا برای کسانی که در آپارتمانها یا اتاق های کوچک با فضایی کم کار و یا زندگی میکنند بسیار مهم است.
دلیل سوم: کاهش مصرف برق و حرارت تولیدی
یکی از موارد تولید کامپیوتر All In One کم جا، استفاده از اجزاء لپ تاپ یا تکنولوژی مشابه است که به این نوع از کامپیوترهای شخصی اجازه میدهد تا از مزایای لپ تاپ بدون فداکردن قدرت یک کامپیوتر شخصی استفاده کنند. در این سیستم های حرفه ای قطعات داخلی حرارت کمتری را تولید کرده و از نظر هزینه و مصرف برق به صرفه تر بوده و کامپیوتر را خنک نگه می دارند که برای محیط زیست نیز بهتر است.
دلیل چهارم: سهولت در استفاده

وقتی از فروشگاه یک کامپیوتر می خرید ، نصب آن در خانه به عهده خودتان است. در کامپیوتر های معمولی تعداد کابلهایی که باید به قطعات مربوط به خودشان متصل شوند زیاد است و ممکن است خریدار را دچار سر در گمی کند ولی کامپیوتر و سیستم بدون کیس این گونه نیست و فقط کافیست به دیوار وصل شده و روشن شود. همچنین کامپیوترهای بدون کیس طوری طراحی شده اند که تمام کابلها برای راحتی اتصال لوازم جانبی در یک مکان مناسب، معمولا ً در زیر یا کنار صفحه نمایش جای گذاری شده اند.

در کنار نصب آسان، این کامپیوترها بسیار کاربر پسند بوده و کاربر دیگر  با کابلهای مختلف درگیر نمی شود .

دلیل پنجم: حذف درهم ریختگی کابلها

نصب یک کامپیوتر رومیزی در خانه یا محل کار نیازمند کابلهای زیادی است مانند کابل برق ، کابل صفحه نمایش، بلندگوها، کیبورد، موس و تمام لوازم جانبی دیگر. زمانی که این کابلها به هم ریخته شوند علاوه بر ظاهر نامناسب میتوانند خطرناک هم باشند. ممکن است شخصی بر روی آنها سکندری خورده و به خود یا کامپیوتر آسیب بزند.

کامپیوترهای All In One  ساخته شده تا این درهم ریختگی کابلها حذف شوند.

در سیستم حرفه ای بدون کیس ال این وان کابلهای موجود شامل کابل برق، موس و کیبورد شده که حتی می توان از موس و کیبورد بی سیم نیز استفاده کرد . در بعضی از کامپیوترهای حرفه ای بدون کیس یک وب کم بر روی مانیتور وجود دارد که با اتصال آن به اسکنر و پرینتر بی سیم این امکان وجود دارد که یک سیستم حرفه ای کاملا بی سیم در خانه یا محل کار داشته باشید.
دلیل ششم: جذابیت

یکی از خوش ظاهرترین کامپیوترهای رومیزی بازار امروز، کامپیوترهای بدون کیس هستند. افراد انتظار دارند در ازای پولی که خرج می کنند یک کامپیوتر خوب بگیرند که علاوه بر کارایی از نظر ظاهر هم شیک و زیبا باشد و فضای اطراف را لوکس نشان دهد .
دلیل هفتم:ویژگی هایی که کامپیوترهای رومیزی فاقد آن هستند.
وقتی تولید کنندگان شروع به ساخت کامپیوتر بدون کیس کردند  متوجه شدند که ویژگی هایی را می توانند به آن اضافه کنند که داشتن آنها بر روی کامپیوترهای شخصی مرسوم، سخت است. یکی از ویژگی هاصفحه نمایش و مانیتور لمسی است.

کامپیوتر بدون کیس  allinoneبا صفحه لمسی به کاربران اجازه میدهد بوسیله قلم و یا انگشتانشان  مستقیماً برروی صفحه نمایش کامپیوتر کار کرده و حتی بعضی از آنها ویژگی چند نقطه لمسی همزمان (Multi Touch) را دارند که به کاربران اجازه میدهد تا با دستکاری اندک صفحه نمایش، عملیات چرخاندن، بالا و پایین آوردن صفحه را انجام دهند.

برای افرادی که به دنبال یک رسانه مرکزی کامل هستند برخی از مدل های کامپیوتر بدون کیس ال این وان ویژگی تنظیم کیفیت بالا، کنترل از راه دور و حتی کنترل های وابسته به حرکت را برای بازیهای ویدیویی را دارند.

منبع

از سایر مقالات ما نیز دیدن فرمایید:
آنگل و اصول نگهداری آنگل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *